ZAKŁADAM KONTO

PRZEWODNIK

Skorzystaj z przygotowanej przez nas instrukcji.

Personalizacja wyglądu aplikacji

Jeśli chcemy, aby aplikacja DESKTOMY zawierała elementy graficzne pozwalające zidentyfikować naszą firmę, np logo, czy linki w wybranych miejscach, możemy to zrobić za pomocą Personalizacji wyglądu aplikacji. Które elementy możemy spersonalizować:

  1. ekran logowania do aplikacji (tło, logo, adres strony logowania przy płatnym pakiecie, linki)
  2. kolor aplikacji
  3. logo na fakturach
  4. treść powiadomień i wiadomości e-mail 
  5. logo na formularzu dla potencjalnych klientów
  6. konfiguracja SMTP pozwalająca na korzystanie z własnego adresu do wysyłki wiadomości

W tej części Przewodnika skupimy się na pkt 1 i pkt 2, pozostałe elementy znajdują się w dostępnych linkach.

PERSONALIZACJA APLIKACJI

W menu po lewej stronie, wybieramy zakładkę Administracja -> Ustawienia -> Personalizacja.

Na powyższym ekranie pokazane zostały miejsca edycji logo (dopuszczalny format pliku logo to .jpg oraz .png. Ponadto, zalecamy, aby logo miało białe lub przezroczyste tło, a jego zalecana wysokość to minimum 60px. Wybrane tutaj logo będzie wyświetlało się w oknie logowania ) oraz tła ekranu logowania, umożliwiający wybór z naszego dysku interesujący nas obraz (zalecane jest, aby miał on rozdzielczość 1920×1080, a jego maksymalny rozmiar to 2MB).

Jeśli w przyszłości, będziemy chcieli wrócić do standardowego tła DESKTOMY, wystarczy usunąć to aktualne, czerwonym przyciskiem wskazanym na poniższym obrazie. Automatycznie zostanie przywrócone domyślne tło DESKTOMY.

W dalszej części ekranu personalizacji znajduje się edytor tekstu treści, które znajdują się pod ekranem logowania (umożliwia dowolną edycję tekstu lub wstawianie linków, które wyświetlą się pod oknem logowania, umożliwia również całkowite usunięcie tekstu). Po kliknięciu Zapisz zmiany będą widoczne po wylogowaniu się.

Kolejną widoczną pozycją jest domyślny kolor aplikacji, który umożliwia wybór wariantu kolorystycznego dopasowanego do kolorystyki brandu firmy. Kolor można podejrzeć przed zapisaniem używając przycisku Podgląd. Paleta z wyborem kolorów pokazuje się po najechaniu na numer lub znacznik koloru. Zmiany zapisujemy przyciskiem Zapisz.

Na samym końcu ekranu znajduje się edytor treści stopki, która widoczna będzie w aplikacji ma samym dole ekranu po lewej stronie.  Domyślnie, jest to adres e-mail do wsparcia technicznego DESKTOMY. Jeśli chcemy, możemy usunąć ten tekst wraz z linkiem, lub wstawić swoją własną treść. Zmiany zapisujemy przyciskiem poniżej Zapisz.

 

 

 

PORZEBUJESZ POMOCY? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!