ZAKŁADAM KONTO

AKTUALNOŚCI

Bądź na bieżąco!

Jak zostać blogerem i obalić stereotyp blogera domatora?

05.02.2020

Nie masz pomysłu na siebie? Zostań blogerem…zapewne od wielu otrzymałbyś taką odpowiedź, bo jest to odpowiedź na wszelkie wątpliwości zawodowe we współczesnym świecie. Blogują projektanci mody, kucharze i dietetycy, sprzedawcy maszyn kaligraficznych i budowlańcy, naukowcy, a także muzycy, wszyscy, którzy mają pasję i chcą na niej zbić fortunę…no może nie tak od razu, ale istnieje duża szansa, że blog stanie się Twoim głównym źródłem dochodu. Bloger to dzisiaj zawód, postrzegany w kontekście człowieka udomowionego, który w czterech ścianach siedzi z nosem w laptopie…i tak cały dzień. No to przekonajmy się, że jest inaczej.

Najpierw trzeba wiedzieć, od czego zacząć

Ktoś mógłby powiedzieć, że od początku, ale czym ten początek jest i jak ugryźć temat, który wydaje się nam tak bardzo obcy. Internet jest dzisiaj światem, w którym spotykają się ludzie z całego globu. Przemierzają ścieżki wirtualnej galaktyki, odwiedzając różne jej zakątki. Oczekują efektu woow, zaskoczenia, inspirujących bodźców i dużej porcji wartościowej wiedzy. Wszystko to dają nam dzisiaj blogerzy, ludzie z pasją, którzy nas uczą, pokazują, jak można żyć inaczej, doradzają, udzielają cennych wskazówek na dowolny temat. Każdy jest w czymś dobry, każdy ma jakieś zainteresowania i każdy może się tym dzielić w sieci. Zatem tym początkiem jest Twoja pasja, a właściwie jej zlokalizowanie w zakątkach własnego umysłu. Możesz pisać o tym, czym się teraz zajmujesz, być ekspertem w konkretnej dziedzinie. Lubisz podróżować? Rób zdjęcia i twórz relacje z kolejnych wypraw. Gotujesz zdrowo? Promuj ten tryb życia, dzieląc się swoimi przepisami. Uprawiasz biegi po galeriach, a na drugie imię masz Moda? Zostań fashionistką! Tylko, albo aż tyle potrzebujesz, aby wystartować.

Nie zamykaj się w czterech ścianach

Blogerzy przede wszystkim piszą. Ale przecież są fotoblogi, na których możemy podziwiać zdjęcia z podróży, stylizacji modowych, wnętrz czy po prostu krajobrazów. Aby blogować dobrze i czymś się wyróżnić, trzeba wyjść poza strefę swojego domowego komfortu. W domu jest fajnie, bo można pisać w dresie i nieokiełznanej fryzurze, ale w końcu kończy się lista inspiracji. Przecież zieloną ścianę przerobiłeś już na tysiąc sposobów, a obraz na ścianie ma już szeroką paletę swoich różnych interpretacji. Bloger musi być kreatywny, niezależnie od tego, o czym pisze. Dlatego blogerzy pracują w kawiarni przy kawie, na ławce w parku w towarzystwie croissanta z czekoladą, a nawet w galerii handlowej, siedząc pod ścianą, na podłodze i podjadając orzeszki ziemne. Bloger nie musi być domatorem, to najprostsza droga do popadnięcia w monotonię i utratę motywacji. Do blogowania wystarczy przecież laptop, przyda się też aparat fotograficzny, chociaż w zupełności wystarczy Ci aparat w smartfonie. Wszystko to możesz zapakować do torby i ruszyć w świat.

Zarabiam na blogu. Ekstra!

Bloger może być zawodem, a blog jego narzędziem pracy. To jeden z tych biznesów, które mają dzisiaj ogromną szansę rozwoju, ponieważ ludzie chcą czytać blogi i mają z tego ogromną frajdę. Aby zarabiać na blogu, trzeba zrobić rozeznanie terenu. Dobrze jest poznać bliżej partnerów, którzy działają w Twojej branży, zorientować się, jakie marki mógłbyś reklamować na swoim blogu, muszą tematycznie odpowiadać charakterowi Twojego bloga. Dzięki temu na Twojej stronie wyświetlać się mogą ich reklamy, a Ty możesz tworzyć recenzje produktów i artykuły sponsorowane, reklamujące konkretny produkt lub markę. Blogerzy mają swoje firmy, często łączą pisanie ze świadczenie usług, np. fotografują i piszą bloga. Nie potrzebujesz do tego biura i zespołu pracowników. Jesteś tylko Ty, Twój blog i Twoi odbiorcy. Firmę możesz zarejestrować pod prestiżowym adresem, jaki oferują wirtualne biura. Możesz tam też pracować, a nawet spotykać się ze swoimi partnerami biznesowymi.

I Ty możesz zostać blogerem. Wykorzystaj swoją pasję, zacznij pisać, wyjdź do świata i załóż firmę. Wydaje się to przecież takie łatwe…