ZAKŁADAM KONTO

AKTUALNOŚCI

Bądź na bieżąco!

Zatrudnij się sam! Dlaczego własna działalność?

11.05.2020

Rzeczywistość Twojego obszaru zawodowego jest daleka od wykreowanej przez Ciebie wizji? Praca nie jest dla Ciebie źródłem satysfakcji, masz wrażenie, że osiągasz szczyt stagnacji i z miejsca, w którym jesteś, trudno będzie Ci ruszyć do przodu? Czas na zmiany, które pozwolą Ci się realizować zawodowo i czerpać radość z tego, co robisz na co dzień. Z tego powodu wiele osób decyduje się porzucić pracę na etacie i założyć jednoosobową działalność gospodarczą. Każdy ma prawo być i czuć się niezależnym człowiekiem, biorąc pełną odpowiedzialność za swoje życie nie tylko prywatne, ale też zawodowe. Może też rozważysz tę opcję?

Swoboda zarządzania swoimi obowiązkami

Teraz to Ty rozdajesz karty i to Ty decydujesz, jak, kiedy, gdzie i dla kogo pracujesz. Przypisujesz sobie obowiązki zgodnie ze swoimi możliwościami, wykonujesz je o dowolnej porze, a nie według ściśle ustalonych reguł, które nie do końca Ci odpowiadały. Jesteś szefem, zarządcą, człowiekiem od kontaktu z klientem, wykonawcą i ekspertem. Masz kontrolę nad wszystkim, na każdym etapie realizacji projektu. Tylko Ty możesz sobie coś narzucić.

Niezależność w rozwoju

Firmy są coraz bardziej świadome, że ludzie chcą się rozwijać i jest to jeden z czynników, decydujących o podjęciu pracy u konkretnego pracodawcy, ale też pozostania z nim na dłużej. Nie zawsze jednak obietnice są zgodne z realiami, co sprawia, że stoimy w miejscu, wykonując wciąż te same obowiązki, nie podejmując żadnych wyzwań. Mając własną działalność, rozwijamy się zawsze w tym kierunku, który sobie wskażemy. Możemy zdobywać nowe umiejętności i poszerzać horyzonty, biorąc udział w szkolenia, wykładach i konferencjach. To podnosi nasze kwalifikacje i pozwala na poszerzanie spektrum swoich usług.

Realizacja własnego planu

Każdy ma jakiś plan na swoje życie, czasami jest on mniej realny i trudny do realizacji, jednak nadchodzi taki moment, że zaczynamy postrzegać siebie bardziej obiektywnie. Pojawia się zrozumienie dla samego siebie i wiara we własne możliwości. Na etacie nie możemy tego w pełni wykorzystać, nasze pomysły nie spotykają się zawsze z uznaniem i aprobatą, a jeśli nawet tak jest, to nie mamy wpływu na ich realizację. Własna działalność umożliwia opracowanie takiego planu, który będzie szyty na miarę Twoich możliwości. Wykonujesz go tak szybko i w taki sposób, na ile pozwala Ci Twoja aktualna sytuacja, co nie oznacza, że nie możesz planu modyfikować. Bierzesz odpowiedzialność za jego powodzenie, co jest dodatkową motywacją, aby działać precyzyjniej i skuteczniej.

Możliwość większych zarobków

Świadczysz usługi dla kilku firm, kontrahentów i klientów. Ty ustalasz ceny, od których w znaczącym stopniu zależą Twoje zarobki. Jeżeli masz model biznesowy, który możesz skalować, nie ma górnej granicy zarobków. Od podatku możesz odliczyć wiele usług, a także zakupione sprzęty i przedmioty, które są Ci potrzebne do prowadzenia działalności. Nie musisz wynajmować lokalu na swoje biuro, możesz ograniczyć koszty z tym związane, decydując się na wirtualne biuro. Rejestrujesz firmę pod prestiżowym adresem, co ma wpływ na wizerunek Twojej marki. Ponadto pracownik biura zajmuje się obsługą Twojej korespondencji, a jeżeli dodatkowo korzysta on z systemu zarządzania wirtualnym biurem DESKTOMY, otrzymywać będziesz automatyczne powiadomienia o odbiorze poczty. A kiedy już ilość projektów i obowiązków będzie za duża dla jednej osoby, możesz zatrudnić pracownika. Tak zaczynało wiele dużych, międzynarodowych firm – od jednego odważnego, kreatywnego człowieka.

Nie musisz akceptować sytuacji, która Ci nie odpowiada, ogranicza Cię i nie satysfakcjonuje. Masz plan na siebie i tylko Ty go możesz zrealizować? Zatem podejmij wyzwanie!