ZAKŁADAM KONTO

AKTUALNOŚCI

Bądź na bieżąco!

Wirtualne biuro w pracy cyfrowego nomady

18.07.2019

Dzisiaj Australia, za tydzień Wietnam…a może jeszcze w międzyczasie Chiny? To plan do przemyślenia dla cyfrowego nomady. Rzucić wszystko oprócz laptopa, czy to w ogóle jest możliwe i dlaczego coraz więcej ludzi decyduje się na koczowniczy tryb życia z mobilnym sprzętem do pracy w plecaku? Może dlatego, że podróże kształcą, inspirują i sprzyjają kreatywnemu rozwojowi. Może też dlatego, że praca w typowym biurze przez 8 godzin „przyklejonym” do krzesła już nie jest tą wymarzoną.

Ale nawet cyfrowy nomada, mający swoją firmę, musi mieć też jej adres. Korespondencji też nie będzie dostarczał gołąb, pelikan czy kormoran na plażę na Hawajach i pod norweskie fiordy. Dla tych, którzy wykonują zawód, nie wymagający przebywania w jednym konkretnym miejscu, a jedynie wiążący się z koniecznością dostępu do Internetu, doskonałym rozwiązaniem jest wirtualne biuro. Twoja praca to także spacer po wirtualnej rzeczywistości. Może warto jest pójść w tym kierunku…

Pod prestiżowym adresem

Człowiek nie potrzebuje meldunku, ale firma rejestracji pod konkretnym adresem już tak. Cyfrowy nomada raczej rzadko jest w siedzibie firmy, którą najczęściej jest jego prywatne mieszkanie. To mała wioska pod Krakowem, a może obrzeża Warszawy, gdzie trudno dotrzeć? Jeżeli firma ma zrobić pierwsze dobre wrażenie na klientach, to musi mieć adres w popularnej dzielnicy miasta. Po pierwsze łatwiej można go zapamiętać, a po drugie to wpływa na pozytywny wizerunek firmy. Wirtualne biuro to dla nomady możliwość pracy pod palmami przy jednoczesnym „stacjonowaniu” pod prestiżowym adresem.

Wolność Tomku w swojej pracy

Cyfrowy nomada to często freelancer, który jest panem swojego czasu i kiedy ma ochotę pomiędzy jednym projektem, a drugim popływać na desce surfingowej, to po prostu to robi. Nie lubi ograniczeń w żadnym aspekcie swojego życia. Nie akceptuje nakazu 8 godzin pracy od 8.00 do 16.00, oczywiście bez możliwości nawet 15-minutowego spóźnienia. To nie dla niego! Wirtualne biuro sprzyja samodzielnemu zarządzaniu czasem i funduszami. Możesz wynająć w nim miejsce do pracy, zarówno na 2 godziny, jak też na cały dzień. Płacisz za czas, który w nim spędziłeś, a nie jak w przypadku wynajmowanych lokali stały czynsz. To dla mobilnego freelancera niezwykle wygodne, a dodatkowo zaoszczędza on pieniądze. Ma prestiżowy adres, biurko na wszelki wypadek i pełną dowolność pracy z każdego miejsca na świecie.

Nie wszystko na Twojej głowie

Daj sobie pomóc, cyfrowy nomado! Nie wszystko musisz robić sam, szczególnie że nie ma Cię tutaj na miejscu zawsze. Twoja dusza lekkoducha zarówno nie pozwala Ci spędzić dużo czasu w tym samym środowisku, jak też często utrudnia Ci zarządzanie firmą i dopełniania formalności, przecież jest tego tak dużo. Decydując się na wirtualne biuro, zyskujesz m.in. obsługę korespondencji. Wszystkie listy i dokumenty wysyłane przez Twoich klientów, kontrahentów i urzędy dostarczane są pod adres wirtualnego biura. Odbiorem zajmuje się konsultant, pracownik oddelegowany do wykonywania tego obowiązku. Kiedy dodatkowo korzystasz z wirtualnego biura z aplikacją Desktomy, która automatyzuje wiele procesów współpracy wirtualnego biura z klientem, otrzymujesz powiadomienia o otrzymanej korespondencji. Wiesz, kiedy otrzymałeś list i paczkę.

Ponadto w wirtualnym biurze możesz liczyć na profesjonalną obsługę swoich klientów. W wielu istnieje możliwość wynajęcia sali konferencyjnej, rzutnika, a nawet cateringu. Rezerwacji można dokonać w zależności od dostępnych możliwości telefonicznie, mailowo lub przez system Desktomy. W tym ostatnim przypadku jesteś na bieżąco z kalendarzem rezerwacji, wiesz, kiedy jest wolna sala czy inna usługa. Wygodnie i szybko zarezerwujesz salę w Warszawie, Gdańsku czy we Wrocławiu w przerwie na lunch na Wyspach Kanaryjskich.

Masz nienormowany czas pracy, spełniasz podróżnicze marzenia, żyjesz, gdzie i jak chcesz, robisz to, co lubisz, ale nie zapominaj o formalnościach. Wirtualne biuro pomoże Ci dopełnić wiele z nich.