ZAKŁADAM KONTO

AKTUALNOŚCI

Bądź na bieżąco!

Wirtualne biuro – szersze spojrzenie

08.04.2021

Od kilku miesięcy obserwujemy – ale również samodzielnie badamy – dynamikę wzrostu zainteresowania wirtualnymi biurami. Wszystko wskazuje na to, że proces nabierze jeszcze większego tempa w 2021 roku. A jak wygląda sytuacja na innych rynkach? Zapraszamy na globalny przegląd prasy branżowej (internetu branżowego, żeby być skrajnie precyzyjnym 😉)

Warto przenieść się do wirtualnego biura?

O wzroście popularności wirtualnych biur w trakcie pandemii pisze Dashveenjit Kaur na portalu techhq.com. Przed nastaniem nowej rzeczywistości zamkniętego społeczeństwa, niedocenianie usług wirtualnego biura mogło być usprawiedliwione, ponieważ było wciąż niszowym rozwiązaniem w świecie biznesu. Warto zapoznać się z jej spojrzeniem na korzyści wynikające z funkcjonowania w rozproszonych strukturach, gdzie zespoły ludzi mogą się łączyć spontanicznie by pracować nad nowymi projektami, a bariera w pozyskiwaniu specjalistów z odległych miejsc w kraju czy na świecie praktycznie znika.
Szczegóły na: https://techhq.com/2020/12/why-theres-a-growing-market-for-the-virtual-office/

W wirtualnych biurach MŚP odporniejsze na kryzys

Indyjskie wydanie magazynu Business Today zauważa, że dobrze zinformatyzowane małe i średnie przedsiębiorstwa lepiej przetrwały pierwszy rok pandemii. Redakcja stworzyła listę 7 kluczowych wytycznych w obszarze informatyzacji MŚP. Wśród nich, obok rozwiązań chmurowych, mobilnych czy social mediów znalazła się wirtualna przestrzeń robocza. Jak podkreślają autorzy opracowania działalność w wielu lokalizacjach oraz zdalni pracownicy stali się nową rzeczywistością. Małe i średnie przedsiębiorstwa zdają sobie z konieczności  koncentrowania się na środowiskach wirtualnych. Obecne procesy biznesowe muszą zostać zmodyfikowane, aby zaspokoić kompleksowe potrzeby pracowników w zakresie pracy – zarówno w biurze, jak i w środowisku wirtualnym.
Szczegóły na: https://www.businesstoday.in/opinion/columns/enabling-smbs-with-technology-top-trends-guidelines-for-2021/story/430880.html

Tak wygląda globalny rynek wirtualnych biur

1 kwietnia amerykańska firma analityczna The Research Insights opublikowała raport dotyczący globalnego rynku wirtualnych biur. Raport zawiera szczegółową ocenę „Globalnego rynku wirtualnych biur”. Obejmuje on technologie wspomagające, kluczowe trendy, czynniki wzrostu rynkowego, wyzwania, standaryzację, otoczenie prawne, modele wdrożeniowe, studia przypadków operatorów, możliwości, profile podmiotów tworzących rynek oraz strategie rozwojowe. Raport przedstawia również analizę SWOT i prognozę inwestycji w Wirtualne Biuro od 2020 do 2026 roku. Autorzy prognozują wzrost tego rynku na poziomie ponad 27%. Co ciekawe z naszej, polskiej perspektywy segmentacja rynku dokonana na potrzeby raportu uwzględnia takie kategorie jak: wirtualne centra korespondencji dla firm, wirtualne strefy coworkingu, miejsce pracy w niepełnym wymiarze godzin, wirtualne adresy firmowe, wirtualne platformy połączeń telefonicznych. Wszystkich zainteresowanych szczegółami zapraszamy tutaj: https://www.theresearchinsights.com/request_sample.php?id=38697

Hmmm… 😉

Alys Key w tekście opublikowanym na portalu inews.co.uk kreśli wizję przyszłych form pracy. Od wirtualnych biur do pracy w pubie – trzy wielkie pomysły na przyszłość pracy. Jak zauważa autorka, pracownicy biurowi również zasmakowali wolności, jaką daje elastyczność, a tak radykalna zmiana z pewnością odciśnie piętno na tym, jak będziemy pracować w przyszłości. Pojęcie wirtualnego biura jest tu definiowane bardzo zaskakująco. Poznajemy bowiem Ben’a Wainwright’a, twórcę systemu Yonderdesk, przywołującego wspomnienia wirtualnych światów z takich gier jak The Sims lub nawet Animal Crossing. Wirtualne biuro to w tym przypadku w pełni konfigurowalne i nieograniczone rzeczywistością wyobrażenie biura na ekranie komputera. Taki świat ma nam ułatwić pracę w samotności, kiedy doskwiera nam brak tego wszystkiego, do czego przywykliśmy pracując przez lata w tradycyjnej przestrzeni biurowej.
Szczegóły na: https://inews.co.uk/inews-lifestyle/money/virtual-offices-working-pub-future-work-ideas-899677