ZAKŁADAM KONTO

AKTUALNOŚCI

Bądź na bieżąco!

Wirtualne biuro czy wirtualny adres?

14.01.2021

Nowy rok, nowe cele i postanowienia. Wydaje się, że to również idealny moment na nowe otwarcie w życiu zawodowym. Praca “na swoim” kusi niezależnością. Jeśli od jakiegoś czasu marzyłeś o własnej firmie zapewne wiesz, że ten krok wymaga podjęcia kilku decyzji. Forma prawna, nazwa, konto bankowe, zgłoszenie do ZUS… Każda firma musi mieć też fizyczny adres, pod którym prowadzi swoją działalność. Nie każda musi mieć lokal w biurowcu. Rozwiązaniem jest wirtualne adres lub wirtualne biuro. Pierwsze słyszysz? Przeczytaj koniecznie!

Outsourcing adresu

Osoby zakładające jednoosobową działalność gospodarczą, freelancerzy, ale także firmy szukają rozwiązań, aby możliwie jak najmniejszym kosztem wystartować ze swoimi pomysłami. Szczególnie chętnie korzystają wówczas z wirtualnych adresów i wirtualnych biur. Dzisiaj zazwyczaj te obszary się ze sobą łączą, chociaż nadal można spotkać tylko jedną z tych opcji do wyboru. Wirtualny adres to nic innego, jak usługa udostępnienia fizycznego adresu do rejestracji działalności, oficjalnie podanego np. CEIDG lub KRS. Oferta wirtualnych biur obejmuje wiele dodatkowych udogodnień. 

Wirtualny adres, czyli rejestracja firmy w prestiżowej lokalizacji

Twoja firma musi zostać zarejestrowana pod „jakimś” adresem. To wymóg formalny. Nawet jeżeli nie chcesz wynajmować lokalu i będziesz pracować w domu lub też z innego dowolnego miejsca, np. kawiarni, musisz mieć adres swojej firmy. Nie zawsze adres prywatny dobrze wygląda na wizytówce czy stronie internetowej. Musisz wiedzieć, że adres jest jednym z tych elementów, które wpływają na wizerunek Twojej marki. Większą wiarygodność mają firmy, które są zarejestrowane w dużych miastach czy też blisko dobrze znanych miejsc. Z tego powodu niektórzy decydują się na wirtualny adres.

Kiedy nie chcesz pracować w domu

Częstą praktyką pozostaje wciąż rejestracja firmy pod adresem zamieszkania. Dotyczy to szczególnie freelancerów, fotografów, grafików komputerowych, copywriterów, programistów i wszystkich tych, którzy mają możliwość wykonywania pracy zdalnie. Nie zawsze jest to jednak możliwe w swoim domu. Nie każdy jest bowiem szczęśliwym posiadaczem własnego M, a w wynajmowanym zgoda leży w gestii właściciela mieszkania. Wtedy usługa wirtualnego adresu rozwiązuje problem. Tym bardziej, jeśli nie chcesz, by adres zamieszkania widniał w oficjalnych dokumentach firmy i był dostępny dla wszystkich zainteresowanych. Chcesz odseparować swoje życie zawodowe i prywatne wirtualny adres Ci to umożliwi!

Czytaj więcej: Rozważasz pracę na swoim i rejestrację działalności w wirtualnym biurze? Dowiedz się DLACZEGO FREELANSERZY POLUBILI WIRTUALNE BIURA i podejmij decyzję!

Wirtualny adres – dla kogo?

Rejestrując firmę pod prestiżowym adresem nie tylko nie ujawniasz swojego prywatnego adresu. Zyskujesz lokalizację, na którą kierowana jest wszelka korespondencja dotycząca Twojej firmy. Ponadto jest ona obsługiwana przez pracowników firmy, z którą podejmujesz współpracę. Wygodne, prawda? Wirtualnym adresem możesz posługiwać się w kontaktach biznesowych, umieścisz  go na wizytówkach, stronach internetowych, w stopkach maili. Słowem wszędzie tam, gdzie działasz “pod swoim firmowym szyldem”. To dobre rozwiązanie również dla tych, którzy nie planują wynajmu lokalu i pracy w jednej konkretnej lokalizacji, bądź też w zupełności wystarcza im przytulny kąt w ich domu. Potrzebują jednak, od czasu do czasu, miejsca do oficjalnych spotkań. 

Wirtualne biuro – więcej niż adres

Wirtualne biuro to nie tylko adres na wizytówce. Decydując się na takie rozwiązanie zyskujesz o wiele więcej, zgodnie z Twoimi potrzebami. Wirtualne biura to także przestrzeń, w której możesz pracować, kiedy tego potrzebujesz. Zazwyczaj jest to open space, czyli otwarta przestrzeń z biurkami, niekiedy też boksami i wydzielonymi miejscami do pracy. W wirtualnym biurze masz też do dyspozycji sprzęt biurowy, jak np. drukarka czy skaner. Jest też bezprzewodowy Internet dostępny dla wszystkich pracujących. 

Wielofunkcyjne strefy w jednym miejscu

W wielu miejscach, oprócz strefy wejściowej z recepcją i open space, znajduje się też strefa socjalna z wspólną kuchnią i miejscem do zjedzenia posiłku. Odpocząć czy porozmawiać z innymi osobami możesz w strefie relaksu, gdzie czeka wygodna sofa, a czasem też inne atrakcje, np. piłkarzyki. W wirtualnym biurze możesz też skorzystać z sal konferencyjnych, gdzie zorganizujesz spotkanie ze współpracownikami, klientami i kontrahentami. To też dobre miejsce na szkolenie, szczególnie że do dyspozycji jest zazwyczaj rzutnik lub monitor LCD. 

Czytaj więcej: Jeśli właśnie zastanawiasz się, w jakiej lokalizacji prowadzić własną działalność może Cię zainteresować CZYM RÓŻNI SIĘ BIURO WIRTUALNE OD BIURA SERWISOWANEGO? 

Komunikacja online

Takie wirtualne biura korzystają często z dedykowanego oprogramowania do obsługi klientów. Systemy takie jak Desktomy, umożliwiają automatyczną wysyłkę powiadomień (sms i mail), faktur i informacji o korespondencji. Co więcej, nie musisz fatygować się po nią od razu do biura. Otrzymasz skan, a oryginał odbierzesz w dogodnym terminie. Przez aplikację można też zarezerwować salę konferencyjną. To szczególnie przydatne, gdy spotykasz się z potencjalnym klientem i nie chcesz zapraszać go do domu lub kawiarni. Komfortowe warunki i dobre wrażenie murowane!

A może wersja full?

Wirtualny adres nie wyklucza wirtualnego biura, wręcz przeciwnie! Zazwyczaj wirtualne biura mają w swojej ofercie również wirtualny adres i wtedy możemy skorzystać z dwóch ciekawych i bardzo wygodnych opcji jednocześnie. Niekiedy oferowane są też dodatkowe usługi, jak księgowość, rachunkowość, marketing. Jeżeli chcesz mieć 2w1, to raczej szukaj ofert wirtualnego biura z opcją rejestracji pod prestiżowym adresem. Coraz więcej biznesów, takich jak twój, funkcjonuje w środowisku wirtualnym. Technologia postępuje, a rynek musi się dostosować. Pracownicy zaczęli doceniać możliwości swobodnej pracy poza biurem, szczególnie w dobie koronawirusa. Mają też świadomość, że potrzebują miejsca komfortowego, sprzyjającego efektywnej pracy, reprezentacyjnego jednocześnie. Najlepiej pod adresem w topowej lokalizacji!