ZAKŁADAM KONTO

PRZEWODNIK

Skorzystaj z przygotowanej przez nas instrukcji.

Skanowanie poczty bezpośrednio do systemu

DESKTOMY umożliwia skanowanie korespondencji bezpośrednio do aplikacji jeśli Twoje urządzenie skanujące obsługuje protokół FTP.

SKANY DO FTP

Aby rozpocząć korzystanie z opcji skanowania poczty za pomocą protokołu FTP, w pierwszej kolejności musimy sprawdzić, czy nasze urządzenie skanujące obsługuje skany do FTP. Jeśli tak, to następnym krokiem będzie konfiguracja urządzenia, pod serwer dedykowany dla naszego biura. Potrzebne do tego dane, znajdziemy w systemie DESKTOMY, wybierając w menu po lewej stronie sekcję Poczta -> Przesłane skany. Po prawej stronie, znajduje się panel oznaczony jako Twój serwer FTP. W nim, znajdują się nasze indywidualne, potrzebne do konfiguracji dane, takie jak: adres serwera, login i hasło.

 

Gdy skonfigurujemy nasze urządzenie skanujące, możemy zacząć swobodnie skanować pocztę bezpośrednio do systemu DESKTOMY. Gdy zeskanujemy daną pocztę, należy kliknąć przycisk Odśwież pliki. 

 

Po odświeżeniu plików, na naszym ekranie pojawią się miniatury wysłanych plików. Ważnym jest fakt, że miniatury przedstawiają tylko pierwszą stronę skanowanych plików. Najeżdżając na wybraną miniaturę, obraz przybliży się, na zasadzie lupy. Zdecydowanie ułatwi nam to szybki podgląd pliku. Jeśli to nie wystarczy, możemy kliknąć w wybrany plik, co z powoduje, że obraz powiększy się.

 

Teraz, możemy bezpośrednio z tego miejsca, dodać nową pocztę, od razu wybierając plik lub kilka plików, które mają zostać załączone do powiadomienia o nowej korespondencji. W tym celu, zaznaczamy interesujące nas pliki przyciskiem Zaznacz.

 

Po wybraniu interesujących nas plików, nad panelem danych serwera, pojawią się dwa przyciski. Pierwszy, umożliwia dodanie nowej poczty wraz z zaznaczonymi plikami. Drugi, służy do usuwania zaznaczonych plików.

My jednak, chcemy przejść do opcji dodania nowej poczty. Warto wspomnieć, że chcąc dodać kilka plików za jednym razem, musimy wybrać właśnie ten przycisk z prawej strony. Gdy zaznaczymy kilka plików, ale klikniemy w przycisk „Dodaj pocztę”, który znajduje się tuż pod plikiem, zostanie załączony tylko ten jeden konkretny plik. Dlatego, aby załączyć kilka plików, wybieramy przycisk nad panelem serwera.

 

Gdy klikniemy przycisk Dodaj pocztę, zostaniemy przekierowani do panelu, w którym możemy dodać nową pocztę, wraz z załączonymi plikami. Przy każdym skanie danej poczty, znajduje się opcja podglądu skanu. Po kliknięciu w ikonę otworzy się okno podglądu.

Po dodaniu nowej poczty, miniatury automatycznie znikną z zakładki Przesłane skany. Poczta zostanie dodana do systemu w taki sam sposób jak standardowa korespondencja.

PORZEBUJESZ POMOCY? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!