ZAKŁADAM KONTO

PRZEWODNIK

Skorzystaj z przygotowanej przez nas instrukcji.

Repozytorium plików klienta

W trosce o komfort i sprawny przepływ informacji dla Klientów Wirtualnego biura, powstała funkcja Plików Klienta, do których może zajrzeć w dowolnym momencie.

REPOZYTORIUM PLIKÓW KLIENTA

Aby dodać plik do repozytorium Klienta, należy w menu po lewej stronie wybrać Klienci -> Lista Klientów.

Gdy wyświetli nam się lista, po prawej stronie rubryki przy każdym Kliencie zauważymy szereg ikon. W tym momencie interesuje nas przycisk Edytuj.

Po kliknięciu przycisku Edytuj, pojawi nam się panel Edycji Klienta. U góry, wybieramy zakładkę Pliki.

Po wybraniu zakładki Pliki, pojawią się dodane przez nas pliki Klienta oraz opcja dodania nowych. Jeśli jeszcze nie dodawaliśmy plików dla danego Klienta, lista będzie pusta. Klikamy przycisk Dodaj plik.

Gdy klikniemy przycisk Dodaj plik, pojawi się okno, które pozwoli dodać nowy plik.

  • W pierwszej kolejności, podajemy nazwę danego pliku. Nazwa jest dowolna, jednak najczęściej bezpośrednio wskazuje na to, co znajduje się w danym pliku.
  • Następnie, wybieramy plik, który chcemy dodać. Maksymalny rozmiar pliku to 15MB.
  • Pod spodem, znajduje się opcja Udostępnij Klientowi. Jeśli chcemy, aby Klient miał dostęp do danego pliku z Panelu Klienta, należy zaznaczyć tę opcję. Jeśli jednak chcemy, aby plik został tylko do naszego użytku, zostawiamy opcję nie zaznaczoną.
  • Ostatnia rubryka to Opis. W tym miejscu, jeśli istnieje potrzeba, możemy dodać opis dotyczący pliku. Nie jest to opcja wymagana. 

Po wypełnieniu wymaganych rubryk, należy zatwierdzić wprowadzone dane przyciskiem Zapisz. Nasz plik dostępny będzie od teraz w zakładce Pliki.

WIDOK Z PANELU KLIENTA

Jeśli wybraliśmy opcję udostępnienia pliku dla Klienta, może on pobrać, lub sprawdzić go z poziomu Panelu Klienta. W tym celu, należy w Panelu Klienta wybrać z menu po lewej stronie zakładkę Pliki.

W tym miejscu, Klient ma dostęp do udostępnionych przez Wirtualne biuro plików. Aby pobrać interesujący nas plik, wystarczy kliknąć przycisk Pobierz plik.

Dzięki opcji Repozytorium plików Klienta, mamy możliwość przechowywania w jednym miejscu najważniejszych plików, które są nam niezbędne. Dodatkowo umożliwi naszemu Klientowi dostęp do nich w dowolnym momencie.

Oprócz opcji Dodawania plików, z poziomu Repozytorium może również wygenerować dokument dla danego Klienta, klikając przycisk Generuj dokument. Więcej na temat generatora dokumentu znajdą Państwo w inne części przewodnika. Kliknij, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o generatorze dokumentów.

PORZEBUJESZ POMOCY? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!