ZAKŁADAM KONTO

AKTUALNOŚCI

Bądź na bieżąco!

Informatyka w służbie home office – część 4

03.12.2021

W naszym poradniczku z założenia ma ułatwiać pracę osobom samozatrudnionym, mikroprzedsiębiorcom oraz wszystkim pracującym na własnych zasadach. Do tej pory prezentowaliśmy aplikacje, które były już dość popularne w naszym kraju. Dziś przyjrzymy się rozwiązaniom, które są coraz bardziej popularne globalnie, jednak na naszym podwórku jeszcze nie zaskarbiły sobie zbyt dużej uwagi. A powinny 😊

 

Krisp – daj się usłyszeć (wyraźniej)

Ostatnie 2 lata – czas kiedy wszyscy komunikujemy się zdalnie – minęły nam na poszukiwaniu rozwiązań, które pozwolą nam słyszeć innych lepiej. Słyszeć w słuchawkach lub w głośnikach laptopa. Krisp jest prostą, ale niewiarygodnie potężną aplikacją do redukcji hałasu. Jeśli uczestniczymy w telekonferencjach z pomieszczenia, któremu daleko do warunków studia nagraniowego Krisp zadba o to, abyśmy byli dobrze słyszani.

Aplikacja ta obsługuje mikrofony, słuchawki i głośniki, i jest idealna dla zdalnych zespołów, nauczycieli online, podcasterów, a nawet call center.

Działa dwukierunkowo, co oznacza, że uwolni Cię od hałasu pochodzącego od innych uczestników rozmowy, a oni nie usłyszą zakłuceń generowanych przez Ciebie. Oprogramowanie działa płynnie w czasie rzeczywistym bez widocznych opóźnień.

Krisp generuje dodatkową „warstwę” między fizycznym mikrofonem/głośnikiem a wybraną aplikacją konferencyjną.  Oznacza to, że aby usunąć szumy dochodzące od innych uczestników (opcja „Krisp Speaker”), dźwięk jest odbierany z aplikacji konferencyjnej, przetwarzany w urządzeniu w celu usunięcia szumów, a następnie przesyłany do głośników fizycznych. Analogicznie, aby usunąć szumy dochodzące od Ciebie  (opcja „Krisp Microphone”), dźwięk jest odbierany z fizycznego mikrofonu, przetwarzany w urządzeniu w celu usunięcia szumów, a następnie przesyłany do aplikacji konferencyjnej.

Jeśli od jakości dźwięku ma zależeć pomyślność ważnej rozmowy, a za oknem trwa w najlepsze remont – warto rozważyć skorzystanie z aplikacji Krisp.

Link do aplikacji: https://krisp.ai/

 

Visme – aż miło popatrzeć

Nie każdy jest grafikiem, nie każdy ma zmysł projektowy – a przecież wszyscy musimy czasami coś komuś zaprezentować. Visme zrobi to za nas, no prawie – troszkę musimy nim pokierować. Każdy kto zna aplikację Canva, zauważy podobieństwo interfejsu. Visme to jednak narzędzie stricte biznesowe.

Prezentacje, szablony szkoleń, propozycje infografik i inne piękne projekty możemy tworzyć na zasadzie „prowadzenia za rękę”. Bo Visme to rozwiązanie projektowe, które pomaga nawet mało kreatywnym osobom w tworzeniu atrakcyjnej formy dla naszych materiałów informacyjnych.

Jak mówią twórcy tej platformy – dzięki Visme słowa nabierają kształtów i stają się obrazami. Wartość infografiki polega na tym, że dzięki niej złożone informacje czy np. instrukcje są znacznie łatwiejsze do zrozumienia. Badania pokazują, że ludzie są w stanie rozumieć więcej i przyswoić szybciej, kiedy oglądają wizualizacje, w przeciwieństwie do dużej ilości tekstu.

Ponieważ Visme został zaprojektowany z myślą o osobach, które nie mają większych umiejętności projektowania, kluczem do sukcesu są tu niezliczone szablony. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz szablonów infografik, postów do mediów społecznościowych, prezentacji, wykresów i grafów, materiałów do druku, grafik internetowych czy filmów, w Visme zawsze znajdzie się coś ciekawego.

Link do aplikacji: https://www.visme.co/

Time Doctor – czas to pieniądz (bywa, że utracony)

Zastanawiasz się, co pochłania Ci czas w ciągu dnia, chcesz ułatwić sobie rozliczenie pracy na rzecz klienta, potrzebujesz większej kontroli nad poziomem zaangażowania współpracowników w projekt? Time Doctor to przyjazna aplikacja do śledzenia czasu pracy, która pomaga pracownikom zdalnym zidentyfikować, gdzie znikają ich godziny pracy i co mogliby poprawić, aby zoptymalizować swoje „8 godzin”.

 

Time Doctor pozwala na śledzenie czasu zameldowania i wymeldowania, przerw i raportowanie, jak długo trwa realizacja określonego zadania. Aplikacja działa na każdym urządzeniu, ma wiele integracji i oferuje przypomnienia o braku czasu, aby utrzymać koncentrację i odwrócić uwagę od „pożeraczy czasu”. Jak to możliwe? Otóż Time Doctor to rozwiązanie, które potrafi naprawdę sporo…

 

Jeśli członkowie Twojego zespołu korzystają z wielu platform systemowych, takich jak Windows, Linux, macOS, iPhone, Android czy Chrome OS, Time Doctor zintegruje się z wszystkimi tymi urządzeniami bez żadnych trudności. Po integracji, aplikacja będzie skutecznie raportować postępy, jakie poczyniłeś w różnych projektach i kamienie milowe, które Ty lub członkowie Twojego zespołu osiągnęliście.

Algorytm aplikacji Time Doctor, oparty jest na sztucznej inteligencji. Umożliwia monitorowanie wielu czynności wykonywanych przez urządzenie, takich jak procesy oprogramowania, odwiedzanie stron internetowych, użytkowania aplikacji czy odbywania spotkania on-line. Jako administrator możesz skonfigurować Time Doctor, aby uzyskać wgląd w produktywność na wielu poziomach.

Time Doctor może również wyręczyć Cię z przetwarzania raportów na listę płac. Platforma pozwala na integrację listy płac i timesheets w celu szybkiego przetwarzania wynagrodzeń pracowników zdalnych. Jeśli jesteś freelancerem lub pracujesz dla klienta zewnętrznego, możesz wykorzystać tę funkcję do generowania dokumentów księgowych w oparciu o liczbę godzin przepracowanych nad projektem.

A do tego: ogromne możliwości integracji, raportowania oraz dostęp przez urządzenia mobilne.

 

Link do aplikacji: https://www.timedoctor.com

 

Poznaj wszystkie funkcjonalności

DESKTOMY