ZAKŁADAM KONTO

BIURO PRASOWE

Zostańmy w kontakcie.

Materiały

Kontakt

Dariusz Wala

PR Manager
biuroprasowe@desktomy.pl
+48 604 532 808

Desktomy poszerza platformę o usługi fakturowania

29.10.2020
Informacja prasowa

Faktury Pro-forma to pierwsza funkcjonalność, która uzupełnia oprogramowanie do zarządzania wirtualnymi biurami o funkcjonalności księgowe. Docelowo, użytkownicy platformy zyskają pełen zakres funkcjonalności związanych z fakturowaniem oraz możliwość integracji Desktomy z wybranymi programami księgowymi.

Fakturowanie to najczęstsza czynność realizowana przez wirtualne biura, której brakowało do tej pory użytkownikom Desktomy. Uruchomienie „pro formy” rozpoczyna proces etapowego wprowadzania kolejnych funkcjonalności fakturowania.

Generator Faktur Pro Forma – udostępniony w ramach wrześniowej aktualizacji – daje możliwość wygenerowania dokumentu za wybrane usługi w formie najbardziej odpowiedniej dla wystawiającego. Obecnie  trwają prace na funkcjonalnością umożliwiającą wystawianie Faktur VAT.

– Na ten moment tworzymy zarys funkcji wystawiania faktur VAT, obserwujemy poczynania Klientów z generatorem faktur Pro Forma, co pozwoli w pełni dostosować się do ich potrzeb czy nawyków – komentuje Kacper Kozioł, Desktomy Product Owner

W planach twórcy Desktomy mają również funkcjonalność wystawiania faktur VAT dla użytkowników platformy spoza Polski.

Desktomy stanie się również platformą otwartą na integracje z wybranymi programami do obsługi księgowej. Twórcy nie zamykają się na żadne rozwiązanie, a wiele będzie zależeć od oczekiwań użytkowników Desktomy. Pierwsze działania integracyjne obejmą platformę inFakt. Wybór optymalnego zakresu funkcjonalnego oraz kolejnych platform księgowych ma następować sukcesywnie.

– Dążymy do modelu, w którym zarządzanie wirtualnym biurem w wymiarze księgowym będzie równie sprawne i wygodne, jak w przypadku naszych pozostałych funkcjonalności – takich jak e-kancelaria, rezerwacja sal konferencyjnych czy bieżąca komunikacja z klientami – podkreśla Kacper Kozioł – Nasze dotychczasowe analizy wykazały, że właśnie model łączony – autorskie rozwiązania oraz integracje z oprogramowaniem finansowo-księgowym funkcjonującym już u naszych klientów – z wielu powodów będzie najbardziej korzystny – dodaje Kacper Kozioł.

Co ważne dla wszystkich użytkowników Desktomy, szersza funkcjonalność nie wpłynie na koszty, a wprowadzane kolejno rozwiązania będą częścią oferowanych wszystkim aktualizacji.

– Usługi Desktomy – zarówno te zupełnie nowe jak i te uzupełniane o kolejne funkcje, są dostępne dla wszystkich użytkowników, bez względu na to z jakiego pakietu zdecydowali się korzystać. Ograniczenia wynikające z wyboru pakietu, są niezmienne i niezależne od rodzaju wprowadzanych funkcjonalności – podsumowuje Kacper Kozioł

POBIERZ JAKO .DOCX POBIERZ JAKO .PDF