ZAKŁADAM KONTO

AKTUALNOŚCI

Bądź na bieżąco!

Czym jest wirtualne biuro?

02.10.2019

Każda firma musi posiadać adres, to oczywiste. Nie każda jednak musi mieć biuro, rozumiane jako cztery ściany z miejscami do pracy. Niektórzy przedsiębiorcy pracują w systemie, dla których wynajem lokalu czy jego zakup jest nawet w najmniejszym stopniu nieopłacalny. Nie warto inwestować w coś, co jest dla nas tylko zbędnym kosztem? Jeżeli nie potrzebujesz swojego biurka z krzesłem i kilkoma półkami, a do tego dodatkowego pomieszczenia dla pracowników, to zastanów się nad wirtualnym biurem. Dzisiaj niekiedy trudno jest odróżnić rzeczywistość realną od wirtualnej, ale w tym przypadku to może być najrozsądniejsze rozwiązanie.

Pod prestiżowym adresem

W Warszawie w biurowcu, nieopodal Placu Zamkowego, w Krakowie tuż przy Wawelu, we Wrocławiu na Placu Solnym…chcąc wynająć lokal w tych miejscach, zapewne utopisz niemałą sumę pieniędzy. Prestiżowy adres jest ważny, ponieważ stanowi jeden z elementów, który warunkuje wizerunek marki. Czy jednak biuro w tych lokalizacjach jest warte kilkukrotnie wyższego czynszu niż w bardziej kameralnych dzielnicach? Nie za wszelką cenę!

Wirtualne biura również posiadają lokalizacje w miejscach kluczowych dla danego miasta. Są to realnie istniejące firmy, zajmujące się udostępnianiem swojego adresu innym przedsiębiorcom, którzy rejestrują pod nim swoje firmy. Wirtualne biuro zajmuje się obsługą ich korespondencji, odbiera ją i przekazuje na właściwe ręce – właścicieli firm lub też innych osób do tego upoważnionych. Nie jest to oczywiście usługa bezpłatna, jednak znacznie tańsza niż własny lokal. W ten sposób oszczędności odnajdują małe firmy i przedsiębiorcy, którzy dopiero startują ze swoim biznesem. Większe przedsiębiorstwa też korzystają z tego przywileju, szczególnie jeżeli praktykują home office.

Praca w wirtualnym biurze i biznesowe spotkania

A co jeżeli jednak chciałbyś czasami popracować poza domem? Cenisz sobie mobilność i możliwość wykonywania swoich obowiązków z ulubionej sofy w salonie, ale każdy potrzebuje niekiedy odseparować nieco bardziej życie zawodowe od prywatnego. Niektóre wirtualne biura oferują dodatkowe usługi dla swoich klientów. Nie tylko udostępniają im swój adres dla celów rejestracji firmy, ale też przygotowują miejsca do pracy. Zazwyczaj jest to open space z kilkoma lub kilkunastoma stanowiskami pracy. Możesz w dowolnym momencie przyjść i zająć jedno z biurek. Niekiedy konieczna jest wcześniejsza rezerwacja. Ponadto w wirtualnym biurze możesz spotkać się ze swoimi kontrahentami i klientami, zorganizować konferencję i omówić w zespole kolejny projekt. Przeznaczone są do tego specjalne pomieszczenia oraz sale konferencyjne. Wystarczy dokonać rezerwacji na konkretny dzień i godzinę…gotowe.

Nie musisz martwić się o wszystko

Prowadzenie firmy to nie jazda na rowerze, której raz się nauczysz i już zawsze będziesz śmigać bez problemu na dwóch kółkach bez konieczności doskonalenia swoich umiejętności i codziennej obsługi pojazdu. Firma to obowiązki, które mogą przerosnąć nawet najbardziej doświadczonego przedsiębiorcę. Właściciele wirtualnych biur pomagają swoim klientom w organizacji swojego czasu zawodowego. Korzystają z systemów do zarządzania wirtualnym biurem tj. DESKTOMY, aby automatycznie powiadamiać o otrzymanej korespondencji, umożliwić klientom zdalny dostęp do wszystkich faktur, a także pozwolić na szybką rezerwację sali konferencyjnej za pośrednictwem specjalnego systemu. To Ty jesteś właścicielem firmy, ale nie wszystkie obowiązki z tym związane muszą należeć do Ciebie.

Wirtualne biuro to alternatywa dla wynajmu i zakupu lokalu, a także rejestracji firmy pod adresem swojego miejsca zamieszkania. Jeżeli chcesz zarabiać, to ograniczaj koszty tam, gdzie to możliwe. Bo w biznesie potrzebna jest kreatywność i otwartość na nowe rozwiązania.