ZAKŁADAM KONTO

AKTUALNOŚCI

Bądź na bieżąco!

Biznes przyszłości. To musi być wirtualne biuro

09.12.2019

Możliwość wykonywania pracy poza biurem, tak naprawdę wszędzie, gdzie można usiąść z laptopem na kolanach i klikać w klawiaturę. Może być to zacisze własnego salonu z wygodną sofą, kameralna kawiarnia z pyszną kawą czy nawet patio w hotelu za granicą. Coraz więcej firm umożliwia swoim pracownikom home office. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Michael Page, to aż 60% przedsiębiorstw. Z tego udogodnienia aż co 3 badany korzysta 4 razy w miesiącu.

Pracownicy uciekają z biura, zmienia się system prowadzenia i zarządzania firmą, a to z kolei szansa dla nowych przedsiębiorców, szukających pomysłów na dochodowy biznes. Wirtualne biuro wydaje się realnym źródłem sukcesu.

Work-life balance. Jesteśmy coraz bardziej nowocześni

Trend na work-life balance to już nie tylko niedościgniona w naszym kraju harmonia między pracą, a życiem osobistym, ale wręcz jeden z wymogów kandydatów, starających się o pracę. Chcą oni mieć możliwość połączenia tych dwóch stref i gwarancję, że obowiązki zawodowe nie będą miały negatywnego wpływu na ich prywatne życie. Oczekiwania są coraz większe. We współczesnej rzeczywistości coraz więcej osób wykonuje zadania, które wymagają samodzielności, ale też pracy w terenie, czasami nawet w różnych godzinach, niekiedy w dowolnie przez siebie ustalonych. To oznacza, że mamy coraz większą swobodę i wolność w organizacji swojego czasu pracy i nie jest to wcale wizja przyszłość, a współczesny realizm. To spowodowało, że firmy nie zawsze potrzebują stałej siedziby, w której niczym zaprogramowane komputery pracownicy pracują „przywiązani” do swojego biurka i tak minimum 8 godzin dziennie. Okazuje się, że zakup czy wynajem biura jest jedynie koniecznością, wynikającą z przymusu posiadania adresu siedziby firmy. A można by było przecież zaoszczędzić, np. oferując tylko zdalną pracę lub też ewentualnie regularne spotkania w zespołach kilka razy w miesiącu. Tak można pracować w wirtualnym biurze.

Dlatego też możemy dzisiaj obserwować mocne poruszenie w tym obszarze biznesu. Tworzy się wiele firm o takim profilu, które wspierają takich przedsiębiorców możliwością rejestracji firmy pod prestiżowym adresem, miejscami do pracy, wynajmem sali konferencyjnych i obsługą korespondencji.

Coraz więcej firm o profilu globalnym

Otwartość rynku jest dzisiaj bardzo skutecznie i aktywnie wykorzystywana przez przedsiębiorstwa, które chętnie się rozwijają, świadcząc usługi na rynkach zagranicznych. Tworzą się nowe oddziały, na początku być może tylko w innych miastach, aby potem wypłynąć na otwarte wody i podbijać Europę, a może nawet inne kontynenty. W takich przypadkach również szuka się najbardziej optymalnych rozwiązań dla biznesu, aby nie tylko zredukować koszty, ale też zapewnić pracownikom komfort pracy, który będzie zgodny ze standardami work-life balance. Nie ma konieczności wynajmu lokalu, nie jest też konieczna codzienna, osobista kontrola pracy każdego pracownika. Poza tym wewnętrzna komunikacja w firmach, szczególnie międzynarodowych, odbywa się dzisiaj z wykorzystaniem programów online.

Zostać freelancerem i pracować na własnych warunkach

Lubimy niezależność, uciekamy od ograniczeń, z większym niż kiedykolwiek wcześniej zapałem zakładamy jednoosobowe firmy. Nie potrzebujemy biura, ale potrzebujemy adresu firmy, przydałaby się pomoc też z zakresu obsługi korespondencji, a także spokojne miejsce do przeprowadzenia spotkania z klientem. Freelancerzy szczególnie bardzo upodobali sobie wirtualne biura. Dla nich to opcja idealna, jednocześnie minimalizacja kosztów i pomoc w prowadzeniu biznesu.

Biznes się kręci i będzie się coraz bardziej rozkręcał. Trendy w biznesie sprawiają, że praca w tradycyjnym biurze nie jest już fajna, a swoboda i samodzielna organizacja pracy napędzają pracowników do działania. Otwierając firmę, oferującą wirtualne biura, należy jednak pomyśleć też o swoim komforcie pracy i zapewnić sobie dobre warunki do zarządzania biznesem. W kontekście rozwoju biznesu rozumiemy też automatyzację wszelkich procesów zachodzących w firmie. Korzystamy z udogodnień, jakimi są m.in. programy do zarządzania wirtualnym biurem, jak DESKTOMY. W systemie znajduje się kartoteka wszystkich klientów i historia transakcji, uporządkowana dokumentacja i moduł do rezerwacji sali konferencyjnych. Ponadto można obsługiwać wszystkich klientów jednocześnie, a e-maile i SMSy wysyłane są automatycznie.

To jak, rozkręcamy biznes…razem?