ZAKŁADAM KONTO

AKTUALNOŚCI

Bądź na bieżąco!

3 skuteczne sposoby na obniżenie kosztów prowadzenia firmy

04.09.2019

Być panem swojego świata, pracować na własny rachunek, być swoim własnym szefem, zarabiać na siebie na swoim…mieć firmę to jeszcze nie gwarancja regularnych dużych przypływów gotówki. Zakładając działalność gospodarczą, trzeba uwzględnić nie tylko szansę zysków, ale też comiesięczne koszty. Każdy przedsiębiorca je przecież ponosi, każdego dnia, tygodnia i miesiąca. Mogą Cię przerosnąć, to prawda, a Ty będziesz się zastanawiać, jak dopłynąć do brzegu lub chwycić się tonącej łódki. A jednak są sposoby, aby nieco ograniczyć koszty. Może jednak nie utoniesz tak szybko…

(Nie)skuteczna reklama. Inwestuj w dobry efekt

Bez reklamy nie zaistniejesz, nikt nie będzie wiedział o Twoim istnieniu. Ulotki, które wywołują irytację, kiedy piętrzą się w skrzynce pocztowej. Plakaty, zatopione w tysiącach innych w miejskiej przestrzeni, często zakrywane przez kolejne, bo przecież „moje musi być na wierzchu”. Płacisz, a nie ma efektów…niemałe pieniądze. Ogranicz się do metod, które obecnie wykazują największą skuteczność. Testując swoje działania marketingowe, będziesz wiedział, gdzie topisz przysłowiowe miliony. A wystarczy zainwestować w reklamę w Internecie. Dobra strona internetowa, content marketing, social media…gdzie w XXI wieku jest więcej klientów, jak nie w sieci? A cena? Na pewno adekwatna do efektów.

Wynajem lokalu? Po co przepłacać!

Wielu przedsiębiorców przyzna, że duży procent kosztów firmy stanowi wynajem lokalu. Zastanówmy się, czy rzeczywiście jest Ci on potrzebny. Nie masz pracowników lub masz ich kilku i z powodzeniem mogliby wykonywać swoją pracę z domu? Więcej czasu spędzasz w terenie niż za biurkiem? Twoja praca bazuje na systemie sezonowym, zawsze jest taki czas w roku, który przypomina sezon ogórkowy, plony zazwyczaj niewielkie? Zdecydowanie potrzebujesz biura, ale wirtualnego! Nie płacisz czynszu, a abonament za odbiór poczty i udostępnienie adresu do zarejestrowania firmy. Ponadto możesz korzystać z sali konferencyjnych i przestrzeni do pracy. Kiedy nie chcesz pracować w domu, wynajmujesz biurko w ogólnodostępnej przestrzeni i tak…pracujesz i oszczędzasz. A przy okazji może nawiążesz nowe kontakty biznesowe.

Automatyzacja procesu współpracy. Mamy XXI wiek!

No i skorzystajmy z jego możliwości, a oferuje ich całkiem przyzwoity pakiet. Jeżeli coś można zautomatyzować, to należy to robić. W ten sposób ograniczasz liczbę pracowników, ponieważ obowiązków w firmie jest mniej. Konkretne procesy przeprowadzane są w krótszym czasie, nawet bez Twojego bezpośredniego udziału. Tak jest w przypadku systemu zarządzania wirtualnym biurem Desktomy, korzystne rozwiązanie dla właściciela biura i jego klientów. Niezależnie więc, które stanowisko zajmujesz, na pewno dostrzeżesz obniżenie kosztów prowadzenie swojej działalności.

Jako właściciel wirtualnego biura masz kartoteki wszystkich swoich klientów w jednym miejscu, wysyłane są do nich automatyczne powiadomienia, masz dostęp do uporządkowanej bazy dokumentów, w tym faktur, a także kilka firm obsługuje jeden użytkownik. Chcesz skorzystać z wirtualnego biura? Sprawdź, czy oferuje współpracę za pośrednictwem systemu Desktomy. Dzięki temu zarezerwujesz salę konferencyjną, popijając kawę w ulubionej kawiarni, dowiesz się o otrzymanej poczcie bez konieczności osobistej wizyty w biurze, a także w dowolnym momencie przeanalizujesz swoje faktury i inne dokumenty. Wszystko pod kontrolą!

Czasami jednak szukanie oszczędności przynosi całkowicie odwrotne efekty. Przykładem jest prowadzenie księgowości. Jeżeli obliczenia i podatki nie są Twoją najmocniejszą stroną, nie próbuj działać w tym zakresie na własną rękę. Chyba nie chcesz, aby odpowiedni urząd był zmuszony wyegzekwować od Ciebie odsetki za niedopełnienie obowiązku podatnika. Tam, gdzie można, obniżamy koszty, ale analizując przy tym poziom ryzyka ewentualnego niepowodzenia.

My życzymy mimo wszystko… powodzenia!